Tworzenie animacji

Tworzenie animacji 2D

Idealne rozwiązanie promocyjne w kampaniach marketingowych lub w social mediach. W ramach zlecenia na tworzenie animacji, oferujemy kompleksowe usługi z zakresu montion designu, a nawet opracowanie scenariusza i pomysłu na projekt.

Co otrzymujesz?

  • projekt wszystkich niezbędnych elementów graficznych wraz z utworzeniem animacji dostosowanej do nośnika docelowego,
  • ścieżkę dźwiękową złożoną z licencjonowanego podkładu muzycznego i ekfektów dźwięku otoczenia,
  • dokument potwiedzający przekazanie praw autorskich do dzieła,
  • dwie sesje poprawkowe w cenie, wykluczając tworzenie całości lub znacznej części materiału od zera.
tworzenie animacji 2D
Zalety projektów animowanych

Dlaczego animacja?

Oryginalność

Świat animacji pozwala na stworzenie własnej rzeczywistości, której elementy ograniczone są jedynie do pomysłu i wizji autora.

Elastyczność

Filmy animowane nie wymagają nagrywek na planie zdjęciowym, więc zmiany w dowolnej scenie mogą zostać wprowadzone w każdej chwili.

Profesjonalizm

Projekty animowane sprawiają w odbiorze wrażenie bardziej profesjonalnych, a co za tym idzie wzbudzą one większą wiarygodność u odbiorców.

Animacje reklamowe

Animacja reklamowa to doskonały sposób na jasne i klarowne przekazywanie treści, który na przestrzeni ostatnich lat zyskał dużą popularność. Coraz częściej do elementów składowych kampanii reklamowej wlicza się explainer video, czyli animację objaśniającą schemat działania danego projektu. Umieść ofertę swojej firmy w świecie animacji i w pełni wykorzystaj potencjał jedynego typu reklamy, w którym największym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Jak powstają animacje reklamowe?

Pracę nad animacją reklamową rozpoczynamy od briefu, czyli ustalenia wytycznych, którymi powinniśmy się kierować przy tworzeniu projektu. W oparciu o wcześniejsze ustalenia przygotowujemy bazę wykorzystywanych w materiale rysunków i animujemy poszczególne elementy w celu uzyskania zamierzonego efektu końcowego. Następnie dodajemy odpowiedni podkład muzyczny, efekty dźwiękowe otoczenia i animacje uzupełniające, takie jak logo reveal czy dodatkowe plansze i napisy informacyjne.

Jaka jest różnica między tradycyjną i animowaną formą reklamy?

Reklama animowana nie wymaga fizycznego zarejestrowania nagrań na planie filmowym, opiera się tylko i wyłącznie na ruchomych grafikach zaprojektowanych komputerowo. Daje to możliwość realizacji scenariuszy, które byłyby bardzo ciężkie do sfinalizowania w formie tradycyjnej.

Czym jest explainer video?

Głównym celem tzw. „explainer video” jest objaśnienie odbiorcy idei, zasady działania lub sposobu funkcjonowania przeprowadzanego projektu. Może także stanowić podsumowanie działań danej organizacji bądź zwrócić uwagę na wady i zalety prowadzonej kampanii. Explainer video w prostych słowach oraz czytelnych i klarownych grafikach ma za zadanie uczynić omawiany temat możliwie jak najbardziej przystępnym dla słuchacza.

Animowany branding firmy

Trendy projektowania elementów identyfikacji wizualnej firmy ulegają stałej zmianie. Z racji, iż w ostatnich latach kładzie się coraz większy nacisk na dynamikę treści, branding w formie animowanej jest absolutnie niezbędny w publikowanych produkcjach wideo. W ramach tworzenia animowanej identyfikacji wizualnej, projektujemy między innymi:

Logo reveal

Kilkusekundowa animowana wersja logotypu firmy.

Intro & outro

Animacje wprowadzające i kończące materiał wideo.

Infografiki

Ruchome grafiki prezentujące okeślone informacje.

animowany branding firmy

Lower thirds

Stopki i belki informacyjne wyświetlane u dołu ekranu.

Pokaz slajdów

Szereg animowanych plansz odnoszących się do oferty firmy.

Call to action

Animacje zachęcające do wykonania czynności, np. zakupu.

ZAMÓW INDYWIDUALNĄ WYCENĘ